Ilyen esetben először is biztonságos környezetbe kell helyezni magunkat és gondolatainkat, vissza kell térni azokhoz a a tételekhez, értékekhez, amelyeket jól ismerünk és amelyekben feltétlen megbízunk, hogy biztos helyről és alapokról tekintsük át helyzetünket.
Másrészt meg kell találni azon lépéseket, amelyek fokozatosan a jó irányba visznek és amelyekkel másokat is magunk mellé állíthatunk, mert egységben többre képes az ember és a többféle megközelítés is további alternatívákat fog eredményezni.
Harmadrészt vitassuk meg a lehetőségeket és válasszuk ki azon pontokat, amelyek mind az egyéni, mind a közösségi érdekeket szolgálják, ezáltal megmarad az összetartozás, közös gondolkodás.
Negyedrészt jegyezzük meg a közösen elért eredményeket, a jó dolgokat, osszuk meg a közösséggel is a sikeresen bevált választási irányokat, eredményeket és hasznosítsuk a tapasztalatainkat még több hasonló területen.
Emellett mindig többre kell törekedni az elvártnál, mert ha a minimumot célozzuk meg, akkor nem számolunk a bekövetkező váratlan helyzetekkel és azért is, mert annak elérése tud csak valódi sikerrel és pozitív teljesítményérzéssel feltölteni.